Chcesz dotrzeć ze swoim produktem lub ofertą do odbiorców firmy i zwiększyć sprzedaż? Zastanawiasz się ile kosztuje reklama Google AdWords i ile warto w nią zainwestować. Wiele firm zadaje sobie te sama pytania. Więc jaka jest odpowiedź?

Reklama w Google dla jednych osób będzie droga, a dla innych będzie to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na zwiększenie ruchu na stronie internetowej i wygenerowanie większej sprzedaży. To, o czym każdy powinien pamiętać inwestując w kampanie Adwords to to, że reklama rozliczana jest za koszt pojedynczego przekierowania. W praktyce oznacza to tyle, że im większy mamy budżet na reklamę tym większa szansa na ruch i odzew na naszej stronie internetowej.

W wyniku tego, jeżeli zmniejszymy nasz budżet, to zmniejszy się także liczba przekierowań na stronę. Nie oznacza to jednak, że mając niewielki budżet nie powinniśmy postawić na kampanię AdWords, ponieważ drugim ważnym elementem są słowa kluczowe. Wycena ich nie jest stała i zależy od wielu czynników – od optymalizacji reklamy, pory dnia, w której kampania się pojawi czy od nasilenia działań reklamowych konkurencyjnych firm. Czynniki te powodują, że koszty za pojedyncze przekierowanie, wśród poszczególnych słów kluczowych, są bardzo różne. Dzięki temu odpowiednio zaplanowana i przemyślana kampania pozwoli zaoszczędzić nasz budżet.

Ile kosztuje kampania AdWords

Na to pytanie nie ma tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi. Nie istnieją żadne granice budżetu, wszystko zależy od tego ile mamy zamiar przeznaczyć na reklamę. Jedyna i najważniejsza różnica polega na efektach, które uzyskamy z przeznaczonych środków. Dlatego o takich działaniach jak kampanie AdWords należy myśleć długofalowo. Powinniśmy zawsze uwzględniać strategię firmy i jej działania na kilka miesięcy na przód. Dzięki temu będziemy mogli dopasować budżet do możliwości finansowych i rozwojowych firmy.

Ile budżetu warto zainwestować?

Na samym początku najlepiej rozpocząć od mniejszego budżetu, który pozwoli sprawdzić efekty jakie jesteśmy w stanie wygenerować, nie inwestując na starcie wszystkich środków. Wynika to z tego, że reklama w Google jest bardzo dynamiczna i nie zawsze od razu uzyskamy satysfakcjonujące nas efekty. Statystki, które jednak otrzymamy z początkowej kampanii pozwolą nam przeanalizować nasze działania i wprowadzić odpowiednie zmiany dające kolejne, lepsze rezultaty.

O kampanii AdWords należy myśleć długofalowo, uwzględniając strategię firmy i jej działania na kilka miesięcy na przód.

Musimy pamiętać o tym, że kampania wymaga ciągłej optymalizacji. Reklama powinna być cały czas poddawane analizie, dostosowywana do pojawiających się nowych zmian, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyeliminować wszelkie nieefektywności. Warto w tym momencie, gdy zwracają nam się początkowe, poniesione koszty, pomyśleć także nad zwiększeniem budżetu na reklamę, co zwiększy nam zasięg kampanii, a jednocześnie wygeneruje kolejne zyski dla firmy.

Inwestując w kampanię AdWords powinniśmy pamiętać, że jest to działanie, na które trzeba poświęcić dużo czasu, aby odniosła ona odpowiednie rezultaty. Tylko profesjonalnie zaplanowana i przeprowadzona kampania, pozwoli dotrzeć z produktem czy ofertą do odbiorców firmy i zwiększyć sprzedaż.