Inwestycja w ekologię

ClearPoint

Podstawowe informacje

ClearPoint to polska firma zajmują się inwestycjami w sektorze branży drzewnej. Charakteryzuje ją innowacyjne podejście do hodowli sadzonek drzew. Głównym celem firmy jest dbanie o poprawę stanu planety, dlatego na pierwszym miejscu stawiają na ekologię.

  • identyfikacja wizualna
  • księga znaku
  • materiały reklamowe
  • naming
  • strategia
  • strona www

Naming i logo

Stworzenie marki od podstaw poprzedzone było poszukiwaniem nazwy idealnej. Chcieliśmy by kojarzyła się ona od razu z ekologią, ale także z działaniami firmy w Odnawialne Źródła Energii. Tak wyklarowała się nazwa ClearPoint, czyli marka bliska naturze.

Logo zostało zaprojektowane tak by przypominało o działalności firmy. Umieściliśmy w nim trzy elementy: symbol znaku nieskończoności, drewna i liter C i P. Kolorystyka nawiązuje natomiast do barw kojarzących się z ekologią. Jednocześnie chcieliśmy by podkreślała profesjonalizm i charakter firmy wspomagającej inwestycje, a więc nierozerwalnie związanej z branżą finansową.

Znak graficzny

Projektując znak graficzny ClearPoint chcieliśmy by charakteryzował się czytelnością. Dzięki temu dobrze prezentuje się na jasnym jak i ciemnym tle. W projekcie nie zastosowaliśmy żadnych cieni lub dodatkowych efektów, ponieważ chcieliśmy uzyskać jak najbardziej proste logo, które będzie cały czas nawiązywało do natury. Dodatkowo znak graficzny jest na tyle uniwersalny, że może być stosowany jako sam sygnet lub sygnet z logotypem.

„Od samego początku byłem spokojny o pomysły i sugestie dotyczące realizacji. Projekt identyfikacji był genialny! Prosty, z przekazem, na który można patrzeć pod wieloma względami - idealny. Cieszę się, że agencja interaktywna Widely zrealizowała mój pomysł. To była owocna współpraca.”
Damian Leszek
Założyciel ClearPoint

Kolorystyka

HEX:#FFFFFF
R:255 G:255 B:255
C:0 M:0 Y:0 K:0
HEX:#1DB57F
R:29 G:181 B:127
C:76 M:0 Y:68 K:0
HEX:#202C3A
R:32 G:44 B:58
C:85 M:71 Y:52 K:55

Typografia

Aa
Lato Bold
ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVXYZ
abcdefghijklmnoprstuvxyz
Aa
Lato Regular
ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVXYZ
abcdefghijklmnoprstuvxyz
Aa
Lato Light
ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVXYZ
abcdefghijklmnoprstuvxyz

Księga znaku

Dla ClearPoint przygotowaliśmy także księgę, aby firma wiedziała jak prawidłowo stosować swój znak graficzny. Znajdują się w niej zasady używania logo oraz podstawowe materiały do druku (wizytówki, papier firmowy). Stworzony przez nas brand book jest dzięki temu przydatnym przewodnikiem dla firmy, który pomoże utrzymać spójność marki.

Wynieś swoją firmę na wyższy poziom!

Rozwiń potencjał, który w niej istnieje.